• sports

«Αντίο» της Εθνικής στο Eurobasket – Ήττα από τη Ρωσία με 69-74

• Νίκη Καξερή

Έπειτα από μια γενναία μάχη, η Εθνική Ελλάδος ηττήθηκε από τη Ρωσία με 69-74 και αποκλείστηκε από τον ημιτελικό του Ευρωμπάσκετ 2017.

Αν και η Εθνική ομάδα ξεκίνησε δυνατά με μια εξαιρετική εμφάνιση και έφτασε σε ένα προβάδισμα 11 πόντων στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, δεν κατάφερε να υπερτερήσει της Ρωσίας. Οι χαμένες βολές και η κούραση ήταν ιδιαίτερα εμφανή στο δεύτερο ημίχρονο κάτι που έδωσε την ευκαιρία στους Ρώσους να περάσουν μπροστά στο σκορ και στη συνέχεια να πάρουν μια ικανοποιητική διαφορά που τους έδωσε το εισιτήριο για την πρόκριση στην επόμενη φάση των ημιτελικών.

Κορυφαίος για την Ελλάδα ο Νικ Καλάθης με 25 πόντους, 7 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 24-17, 37-31, 53-51, 69-74

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ: Προβληματισμός στην ΕΕ για Eldorado Gold – Στο Eurogroup της Παρασκευής θα συζητηθεί το θέμα

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: S.O.S από τον Σαρωνικό – Η πετρελαιοκηλίδα έφτασε μέχρι τη Γλυφάδα (39 photos και 5 videos)

ΜΗ ΧΑΣΕΤΕ: Ρέθυμνο: Απελευθέρωση θαλάσσιας χελώνας caretta ceretta (pics)