![Capital Controls](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2016/08/korkidis.jpg)
Β. Κορκίδης, Πρόεδρος ΕΣΕΕ
Την υποψηφιότητά του για τον δήμο Πειραιά, αναμένεται να ανακοινώσει σύμφωνα με πληροφορίες του ΑΠΕ-ΜΠΕ, ο πρόεδρος του ΕΒΕΠ (Εμπορικό & Βιομηχανικό Επιμελητήριο Πειραιώς) Βασίλης Κορκίδης, τη Δευτέρα 12 Νοεμβρίου. Ο κ. Κορκίδης σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες φέρεται να θέτει υποψηφιότητα για τον δήμο Πειραιά, με τη στήριξη της Νέας Δημοκρατίας, ενώ πρόκειται να αποχωρήσει από την ΕΣΣΕ (Ελληνική Συνομοσπονδία Εμπορίου & Επιχειρηματικότητας) στην οποία προεδρεύει.