![Ολυμπιακοί Αγώνες: Έκτη η Άννα Κορακάκη στα 25 μέτρα πιστόλι (video)](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2021/07/210730085343_anna_korakaki.jpg)
Άννα Κορακάκη
Στην έκτη θέση τερμάτισε η Άννα Κορακάκη στον τελικό των 25 μέτρων πιστόλι, που πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί ώρα Ελλάδος, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.
Η χρυσή Ολυμπιονίκης του Ρίο δεν κατάφερε να υπερασπισθεί το χρυσό που κατέκτησε το 2016 στα 25μ. σπορ πιστόλι και έμεινε εκτός βάθρου, καταλαμβάνοντας την έκτη θέση.
Σημειώνεται ότι η Άννα Κορακάκη συμμετείχε και στους δύο τελικούς, 10 μέτρα και 25 μέτρα πιστόλι, όπως ήταν και ο στόχος της. Δεν ανέβηκε στο βάθρο, διένυσε ωστόσο μια εξαιρετική πορεία μέχρι να φθάσει και στους δύο τελικούς.