Αποκαλυπτικό ρεπορτάζ, αρθρογραφία και άμεση ενημέρωση, με όλα τα τελευταία νέα και ειδήσεις για την Οικονομία, τις Επιχειρήσεις, το Χρηματιστήριο, το Bitcoin, τις πολιτικές εξελίξεις και τον πολιτισμό
sports

Μίλτος Τεντόγλου: Χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο στίβου με άλμα στα 8.52 μέτρα

Μίλτος Τεντόγλου

Το  χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου στη Βουδαπέστη κατέκτησε ο Μίλτος Τεντόγλου, στο μήκος.

Ο Τεντόγλου κατέκτησε την πρώτη θέση με ένα άλμα στα 8,52 μ. στο τελευταίο του άλμα, κατακτώντας την πρώτη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα.

Ο Έλληνας πρωταθλητής ξεκίνησε την προσπάθειά του με ένα εντυπωσιακό άλμα στα 8,50 μ..  Το 2ο άλμα του ήταν άκυρο και αμέσως μετά ο Γουέινι Πίνοκ με 8,50 μ. πέρασε στην πρώτη θέση καθώς είχε καλύτερο δεύτερο άλμα (8,40 μ.) από τον Έλληνα άλτη.

Η 3η προσπάθεια του Τεντόγλου ήταν στα 8.39 μ. και η 4η άκυρη.

Στο τελευταίο άλμα, με μία εντυπωσιακή τεχνική, έφτασε τα 8,52 μ..

Ο Τεντόγλου περίμενε την τελευταία προσπάθεια του Τζαμαϊκανού, η οποία δεν κατάφερε να του στερήσει το χρυσό μετάλλιο.

Πλέον, ο Έλληνας άλτης από τα Γρεβενά είναι ταυτόχρονα εν ενεργεία πρωταθλητής σε παγκόσμιο (κλειστό και ανοικτό) και ευρωπαϊκό (κλειστό και ανοικτό) πρωτάθλημα καθώς και χρυσός Ολυμπιονίκης.

Rolex: Αγοράζει την Bucherer και αποκτά για πρώτη φορά δική της αλυσίδα καταστημάτων!

Ιατρικός Σύλλογος Πειραιά: Οδηγίες για προστασία του αναπνευστικού από έκθεση σε καπνό