![](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2019/04/sugkrousi-fortigou-me-butioforo-pou-metefere-udrogono.w_l.jpg)
Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε λίγο πριν τις 14:00 το μεσημέρι της Δευτέρας, στον περιφερειακό των Καμένων Βούρλων.
Σύμφωνα με το lamianow, φορτηγό που μετέφερε εμπορευματοκιβώτια έπεσε πάνω σε βυτιοφόρο που μετέφερε υδρογόνο. Η σύγκρουση δεν ήταν δυνατή, όμως στις αρχές σήμανε συναγερμός λόγω του φορτίου που μεταφέρει το βυτιοφόρο.
Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, δεν υπάρχει κίνδυνος διαρροής ή έκρηξης, όμως για λόγους ασφαλείας ΕΜΑΚ, Πυροσβεστική και Αστυνομία βρίσκονται στο σημείο του ατυχήματος.
Προς το παρόν έχει διακοπεί και η κυκλοφορία οχημάτων στην περιοχή μέχρι να απομακρυνθούν με ασφάλεια τα δύο εμπλεκόμενα στο ατύχημα οχήματα.