Άτυχος στάθηκε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ, Νίκος Ανδρουλάκης, ο οποίος τραυματίστηκε ελαφρά κατά τη διάρκεια της πρώτης ημέρας του διήμερου φεστιβάλ για την επέτειο ίδρυσης του ΠΑΣΟΚ, το οποίο πραγματοποιείται στο Ζάππειο.
Ο πρόεδρος του κόμματος, με casual εμφάνιση, συμμετείχε σε αγώνα μπάσκετ, σε υπαίθριο γήπεδο που έχει διαμορφωθεί στον προαύλιο χώρο του Ζαππείου, μαζί με στελέχη της νεολαίας του ΠΑΣΟΚ, τον γραμματέα του κόμματος Ανδρέα Σπυρόπουλο και βουλευτές. Στην προσπάθειά του να πιάσει μια μπάλα, ωστόσο, υπέστη ελαφρύ διάστρεμμα στο πόδι.
Αμέσως αποχώρησε από το Ζάππειο και επισκέφθηκε τον γιατρό προκειμένου να διαπιστωθεί το μέγεθος του τραυματισμού.
Ο κ. Ανδρουλάκης θα πραγματοποιήσει κανονικά την ομιλία του στο Αίθριο του Ζαππείου στις 19:30 το απόγευμα του Σαββάτου.
Διαβάστε επίσης: