![](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2019/08/190813181942_fotia_manolada3.jpg)
Υπό έλεγχο τέθηκε η φωτιά που ξέσπασε το απόγευμα στην Νέα Μανωλάδα Ηλείας, χάρη στην άμεση επέμβαση της Πυροσβεστικής, σε έκταση κοντά στην εθνική οδό Πατρών – Πύργου.
Σύμφωνα με τηλεγράφημα του ΑΠΕ – ΜΠΕ οι πυροσβεστικές δυνάμεις κατάφεραν να θέσουν τη φωτιά υπό έλεγχο πριν λάβει διαστάσεις, ενώ η Αστυνομία εφάρμοσε κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην εθνική οδό, αφού λόγω των καπνών, υπήρχε περιορισμένη ορατότητα.