Ξεπέρασαν κάθε προσδοκία οι φετινές ημέρες καριέρας τουρισμού που διοργάνωσε το Γραφείο Σταδιοδρομίας του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Αθήνας.
Οι σπουδαστές του τομέα Τουρισμού και Eπισιτισμού είχαν την ευκαιρία να κάνουν το πρώτο βήμα προς την επαγγελματική τους αποκατάσταση. Οι ανερχόμενοι chefs και ξενοδοχειακοί υπάλληλοι πραγματοποιήσαν γόνιμες συναντήσεις με εκπροσώπους κορυφαίων εταιρειών του κλάδου ενώ ανέδειξαν την άριστη κατάρτιση που απολαμβάνουν με σκοπό να διεκδικήσουν μια θέση πρακτικής άσκησης ή νέου επαγγελματία.
Οι ημέρες καριέρας, πέραν της διαδικασίας των συνεντεύξεων πλαισιώθηκαν από ποικίλα workshops, όπως προετοιμασία βιογραφικού, interview skills training, ενημέρωση επαγγελματικών δικαιωμάτων και υποχρεώσεων κα.
Το Γραφείο σταδιοδρομίας του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Αθήνας, πιστό στην δέσμευσή του για επαγγελματική αποκατάσταση των σπουδαστών, προετοιμάζει ήδη τις Ημέρες Καριέρας για όλους τους τομείς σπουδών, που θα πραγματοποιηθούν την ερχόμενη άνοιξη.