![](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2019/01/1x-1-1-1280x854.jpg)
Φωτογραφία: Marlene Awaad/Bloomberg
Με μια ανάρτησή του στο Twitter ο Αλέξης Τσίπρας υποδέχθηκε με ικανοποίηση το κείμενο υπέρ της Συμφωνίας των Πρεσπών που υπογράφουν 158 προσωπικότητες της καλλιτεχνικής ζωής και του πολιτισμού αλλά και αυτό που φέρει τις υπογραφές 215 πανεπιστημιακών.
«H φωνή των ανθρώπων του πολιτισμού, των τεχνών και των γραμμάτων υπέρ της Συμφωνίας των Πρεσπών είναι το καλύτερο μήνυμα της Ελλάδας που οραματιζόμαστε. Μιας Ελλάδας που συμβολίζει την πρόοδο, την αλληλεγγύη και τη φιλία μεταξύ των λαών», αναφέρει στην ανάρτησή του ο Αλέξης Τσίπρας.
H φωνή των ανθρώπων του πολιτισμού, των τεχνών και των γραμμάτων υπέρ της Συμφωνίας των Πρεσπών είναι το καλύτερο μήνυμα της Ελλάδας που οραματιζόμαστε. Μιας Ελλάδας που συμβολίζει την πρόοδο, την αλληλεγγύη και τη φιλία μεταξύ των λαών. https://t.co/6EGyS5FLCD
— Alexis Tsipras (@atsipras) 23 Ιανουαρίου 2019
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ: Κείμενο υπέρ της Συμφωνίας των Πρεσπών από 158 προσωπικότητες – Ποιοι το υπογράφουν
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: 215 Πανεπιστημιακοί υπέρ της Συμφωνίας: Ποιοι υπογράφουν