Σήμερα αναμένεται να απευθύνουν στον Κώστα Δόλογλου το “ύστατο χαίρε” συγγενείς, φίλοι και στενοί συνεργάτες του πρώην αναπληρωτή διευθύνοντα σύμβουλου της ΔΕΗ. Στην κηδεία αναμένεται πλήθος κόσμου, ανάμεσά τους και στελέχη της ΝΔ από όλη την Ελλάδα, καθώς ο εκλιπών την είχε υπηρετήσει για αρκετά χρόνια.
Η εξόδιος ακολουθία θα τελεστεί στις 5 το απόγευμα στην Παναγιά Μαρμαριώτισσα (Σοφοκλή Βενιζέλου & Παναγιάς Μαρμαριώτισσας 70) στο Χαλάνδρι.
Ο Κώστας Δόλογλου, δεν κατάφερε να κερδίσει για δεύτερη φορά τον καρκίνο μέσα σε επτά χρόνια, καθώς έφυγε από την ζωή την Τετάρτη, νικημένος από τον όγκο στο συκώτι, στις 10.30 το πρωί, στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο.