Ικανοποιημένος για την έμπρακτη στήριξη των Ευρωπαίων στην Ελλάδα στο ζήτημα των αυξημένων μεταναστευτικών ροών από την Τουρκία και την κρίση στα Ελληνικά σύνορα εμφανίζεται με ανάρτησή του στο Twitter ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης.
Στην ανάρτησή του ο ο πρωθυπουργός σημείωσε:
«Αυτές τις ώρες φτάνει στην Ελλάδα η αυστριακή συνδρομή για το Μεταναστευτικό. Και από σήμερα θα κυματίζει στον Έβρο η ελληνική σημαία αλλά και η αυστριακή, η κυπριακή και σε λίγο σημαίες πολλών άλλων κρατών-μελών της Ε.Ε. Ο Έβρος και το Αιγαίο αποτελούν την «ασπίδα» της Ευρώπης».
Αυτές τις ώρες φτάνει στην Ελλάδα η αυστριακή συνδρομή για το Μεταναστευτικό. Και από σήμερα θα κυματίζει στον Έβρο η ελληνική σημαία αλλά και η αυστριακή, η κυπριακή και σε λίγο σημαίες πολλών άλλων κρατών-μελών της Ε.Ε. Ο Έβρος και το Αιγαίο αποτελούν την «ασπίδα» της Ευρώπης. pic.twitter.com/k3yhcGDUzx
— Prime Minister GR (@PrimeministerGR) March 10, 2020