![Αλέξης Τσίπρας σε μπαλκόνι της Κέρκυρας για το έθιμο με τους μπότηδες το πρωί του Μεγάλου Σαββάτου](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2023/04/230415153602_tsipraskerkira.jpg)
Την ευχή να ακολουθήσουν κι άλλες «αναστάσεις», προσωπικές και συλλογικές, εξέφρασε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Αλέξης Τσίπρας, ο οποίος βρίσκεται στην Κέρκυρα μαζί με την οικογένειά του για τις ημέρες του Πάσχα, και συμμετείχε νωρίτερα στο έθιμο του σπασίματος των μπότηδων.
«Πρώτη Ανάσταση στην Κέρκυρα. Με την ευχή να ακολουθήσουν κι άλλες, προσωπικές και συλλογικές. Χρόνια πολλά στις Ελληνίδες και στους Έλληνες όπου γης», αναφέρει ο κ. Τσίπρας σε σχετική ανάρτησή του στον προσωπικό λογαριασμό του στο Facebook.
Διαβάστε επίσης:
Βαρουφάκης: Το Πάσχα φέρνει κάθε Άνοιξη τη λύτρωση της ελπίδας και την ελπίδα της λύτρωσης
Οικονόμου: Η χώρα βρίσκεται σε μια κρίσιμη καμπή και απαιτείται σοβαρή και στιβαρή διακυβέρνηση