Η Ευρυδίκη Βαλαβάνη αποχώρησε την προηγούμενη εβδομάδα από το Survivor, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει επιστρέψει στην Ελλάδα.
Η αθλητικογράφος «ανέβασε» στην προσωπική της σελίδα στο instagram, μια φωτογραφία με τους συμπαίκτες της και έναν κύριο από την παραγωγή του ριάλιτι επιβίωσης και έγραψε:
«Αυτός ο άνθρωπος ήταν στο πλευρό μας 5 ολόκληρους μήνες και μας πρόσεχε στα μάτια του! Ένας υπέροχος επιστήμονας και ένας φανταστικός ΑΝΘΡΩΠΟΣ @drmetinkus!».