![](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2018/10/mpakogiannis.jpg)
Με τον γνωστό Έλληνα σεφ, Άκη Πετρετζίκη, συναντήθηκε ο Κώστας Μπακογιάννης. Ο περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας έδωσε το «παρών» σε γιορτή αγροδιατροφής και τουρισμού που διοργάνωσε η ελληνική πρεσβεία και το ελληνικό γραφείο τουρισμού στο Ισραήλ. Εκεί γνώρισε και τον γνωστό σεφ.
Ο πολιτικός και ο κριτής του «Bake off Greece» είχαν μία άψογη συνεργασία και φυσικά κυκλοφόρησαν και φωτογραφίες από τη συνάντησή τους τους στα social media.