Στην Πορτογαλία βρίσκεται η Γιάννα Τερζή, που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στη φετινή Eurovision και σήμερα, Δευτέρα, πραγματοποίησε την πρώτη της πρόβα στη σκηνή του Altice Arena.
Η τραγουδίστρια ερμήνευσε το κομμάτι της, «Όνειρό μου», ενώ φορούσε ένα λευκό μακρύ φόρεμα με μεγάλα μανίκια, που θα βάλει και την βραδιά του ημιτελικού. Ιδιαίτερη λεπτομέρεια στο στιλ της, είναι η επιλογή της να βάψει το αριστερό της χέρι μπλε.