![μπουρδουμης](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2019/04/Screen-shot-2019-04-17-at-9.27.32-AM.png)
Αλέξανδρος Μπουρδούμης
Στο Κινηματογραφικό Φεστιβάλ Βενετίας παρευρέθηκε ο Αλέξανδρος Μπουρδούμης, ο οποίος πρωταγωνίστησε στη νέα ταινία του Κώστα Γαβρά «Ενήλικοι στο Δωμάτιο».
Στο πλευρό του βρέθηκε και η νέα του σύντροφος και επίσης, ηθοποιός, Λένα Δροσάκη.
Οι δυο τους κρατούν χαμηλό προφίλ στα προσωπικά τους, όμως ο γνωστός ηθοποιός ανέβασε κοινή φωτογραφία τους στο Instagram από την ημέρα της πρεμιέρας της ταινίας του Κώστα Γαβρά.
Η ταινία, «Ενήλικοι στο Δωμάτιο» αναφέρεται σε όλες τις διαπραγματεύσεις της κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ για την αντιμετώπιση του χρέους και απέσπασε το χειροκρότημα του κοινού στην πρεμιέρα της στην Βενετία.