![](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2017/12/piop-1-1280x960.jpg)
Το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς (ΠΙΟΠ) συνδιοργανώνει με το Ελληνικό Τμήμα της ΙΒΒΥ/Κύκλος του Ελληνικού Παιδικού Βιβλίου, για δεύτερη χρονιά, δράση με τίτλο «Βιβλιοσυναντήσεις: Διαβάζουμε και αλλάζουμε!», στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου (23/4), αλλά και με αφορμή την έναρξη των εκδηλώσεων για τον εορτασμό του Αθήνα 2018- Παγκόσμια Πρωτεύουσα Βιβλίου.
Από τη Δευτέρα 23 Απριλίου έως και την Παρασκευή 27 Απριλίου 2018 συγγραφείς-μέλη του Κύκλου επισκέπτονται το Παιδικό Τμήμα της Βιβλιοθήκης ΠΙΟΠ για να συναντήσουν και να συνομιλήσουν με σχολικές ομάδες.
Η συμμετοχή στη δράση είναι δωρεάν. Απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής.
Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Βιβλιοθήκη στα τηλέφωνα 210 3739651-2 (Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00-16:00).