![Λεωνίδας Δημητριάδης-Ευγενίδης](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2023/01/230125140713_evgenidis-dimitriadis.jpg)
Λεωνίδας Δημητριάδης-Ευγενίδης, Πρόεδρος στο Ίδρυμα Ευγενίδου
Με αφορμή τη σημερινή συζήτηση που διεξάγεται στο Συμβούλιο Ακτοπλοϊκών Συγκοινωνιών, ο Λεωνίδας Δημητριάδης-Ευγενίδης δήλωσε προς το mononews τα εξής:
«Το μόνο κίνητρο που έχω είναι να υπηρετήσω τη Σίφνο και τις Δυτικές Κυκλάδες. Η δρομολόγηση του επιβατηγού οχηματαγωγού πλοίου «ΑΝΕΜΟΣ» θα διευκολύνει τη ζωή των κατοίκων των Δυτικών Κυκλάδων και θα συμβάλει στην τουριστική ανάπτυξη και την οικονομική αναζωογόνηση των Δυτικών Κυκλάδων».
Διαβάστε επίσης: