Το ειδύλλιο του πασίγνωστου 60χρονου εφοπλιστή και της κοσμικής 24χρονης, όπως όλα δείχνουν, θα έχει την πιο ευτυχή κατάληξη, καθώς ασφαλείς πληροφορίες λένε ότι η όμορφη κοπέλα περιμένει το πρώτο τους παιδί που θα σφραγίσει με τον καλύτερο τρόπο τον έρωτά τους. Το ζευγάρι πλέει σε πελάγη ευτυχίας αν και κρατάνε πολύ χαμηλό προφίλ, ειδικά τώρα με την εγκυμοσύνη της 24χρονης, η οποία κρατείται επτασφράγιστο μυστικό, ακόμα και από τους πολύ κοντινούς τους φίλους.
Ο πασίγνωστος εφοπλιστής, ο οποίος τον τελευταίο καιρό περνάει δύσκολα με το πολύκροτο διαζύγιό του από γνωστή Αθηναία – το οποίο δεν έχει εκδοθεί εδώ και τέσσερα χρόνια λόγω των συνεχιζόμενων αγωγών που κάνει ο ένας στον άλλο – φαίνεται πως θα μπορέσει πλέον να βρει την ηρεμία και τη γαλήνη που τόσο του έχει κοστίσει η δικαστική διαμάχη εδώ και καιρό. Ο ίδιος, έχει ήδη τέσσερα παιδιά, δύο κόρες με την τελευταία του σύζυγο και δύο γιους από τον πρώτο του γάμο και τελικά θα αποκτήσει και πέμπτο, το φύλο του οποίου είναι ακόμα πολύ νωρίς για να μαθευτεί. Από την άλλη, για τη γοητευτική νεαρή θα είναι το πρώτο της παιδί.
Η σχέση τους, που ξεκίνησε το Σεπτέμβρη του 2015, έμελλε να είναι η καλύτερη και για τους δυο, αφού η μεταξύ τους χημεία αποδείχτηκε πολύ ισχυρή. Άνθρωποι του περιβάλλοντός τους περιγράφουν πως δεν τους έχουν δει ποτέ πιο ευτυχισμένους και ήρεμους. Στις αρχές, δεν κυκλοφορούσαν πολύ δημοσίως, καθώς ο γνωστός εφοπλιστής επιθυμεί να διατηρήσει το χαμηλό προφίλ που έχει χτίσει όλα αυτά τα χρόνια, κάτι που σεβάστηκε απόλυτα η νεαρή αγαπημένη του, παρά το νεαρό της ηλικίας της που μπορεί δικαιολογημένα να προστάζει μια διαφορετικών τόνων ζωή. Άλλωστε ο εφοπλιστής, που διατηρεί και τον τίτλο του Διδάκτορα, επιθυμεί να απασχολεί τα μέσα αποκλειστικά με τις επαγγελματικές του δραστηριότητες, άσχετα αν αυτό δεν γίνεται πάντοτε σεβαστό, ιδιαίτερα με το πολύκροτο δεύτερο διαζύγιο που περνάει.
Η νεαρή των Νοτίων Προαστίων, έχει ζήσει ως σήμερα μια ιδιαίτερα προνομιούχα ζωή, όπως άλλωστε είναι φυσικό, δεδομένης της οικονομικής της επιφάνειας. Σπούδασε στα “Εκπαιδευτήρια Κωστέα Γείτονα”, ένα από τα καλύτερα ιδιωτικά σχολεία της χώρας μας και πήρε πτυχίο bachelor από το αμερικάνικο κολέγιο “Deree” στο πολύ ενδιαφέρον αντικείμενο της Ιστορίας της Τέχνης. Πτυχίο που θα τη βοηθήσει να εκτιμήσει πολύ περισσότερο και να δει με άλλο μάτι τη μεγάλη συλλογή έργων τέχνης που διαθέτει ο εφοπλιστής σύντροφός της. Είναι το μόνο παιδί της οικογένειάς της που δεν σπούδασε ναυτιλιακά, όπως έκαναν οι δυο αδερφές της. Έχει λάβει πολύ καλή ανατροφή, πράγμα που της χάρισε και μια ωριμότητα που σπάνια συναντάς σε ανθρώπους τόσο νέους.
Η όμορφη μελαχρινή κοπέλα, πριν τη σχέση της με τον εφοπλιστή, είχε άλλες δύο σχέσεις που δεν είχαν αίσια κατάληξη, μία με γνωστό δήμαρχο του Αθηναϊκού Νότου και άλλη μια με γνωστό επιχειρηματία, έμπορο αυτοκινήτων. Καμία όμως από αυτές δεν απέκτησε τον σοβαρό χαρακτήρα της τωρινής της σχέσης με τον εφοπλιστή, με τον οποίο συγκατοικεί σε πολυτελή μεζονέτα στο προάστιο της Γλυφάδας. Οι βάσεις αυτού του δεσμού είναι πολύ ισχυρές και δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα από ό,τι έχει ζήσει στο παρελθόν.
Τα μόνα σύννεφα που επισκιάζουν αυτό το δυνατό έρωτα, δεν είναι άλλα από αυτά που προκαλούν οι συνεχείς δικαστικές διαμάχες του εφοπλιστή με τη δεύτερη σύζυγό του, με την οποία εδώ και τέσσερα χρόνια ανταλλάσσουν αδιάλειπτα αγωγές γιατί δεν μπορούν να καταλήξουν στο μοίρασμα της κοινής τους περιουσίας. Είναι ένα διαζύγιο που έχει καταπονήσει πολύ ψυχικά τον εφοπλιστή, ο οποίος δεν περίμενε ποτέ να ζήσει τέτοιες στιγμές και να επισκέπτεται τακτικά τις δικαστικές αίθουσες. Όμως, παρά τις ταλαιπωρίες που βιώνει, έχει πλέον σε κάτι πολύ ισχυρό και φωτεινό να ελπίζει, που θα κάνει τη ζωή του πλουσιότερη σε ανεκτίμητο βαθμό: ένα παιδί, καρπό του πιο δυνατού, ειλικρινούς και μεγάλου έρωτα που έζησε ποτέ.
Διαβάστε ακόμη:
http://www.mononews.gr/dite-ti-krivete-piso-apo-to-prosopo-tis-mona-liza/39691