![ΕΥΔΑΠ: Πράσινο φως από τους μετόχους για τις νέες συμβάσεις και τη συμμετοχή σε ΣΔΙΤ](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2019/07/190716092141_157652-1saxinisα.jpg)
Χάρης Σαχίνης, Διευθύνων Σύμβουλος ΕΥΔΑΠ
Στα… μεγάλα σαλόνια της μεγάλης κεφαλαιοποίησης και συγκεκριμένα στον Large Cap του Χρηματιστηρίου Αθηνών εισέρχεται η μετοχή της ΕΥΔΑΠ και διαγράφεται από αυτόν η Cenergy, συμφερόντων οικογένειας Στασινόπουλου. Στον προθάλαμο του Large Cap δε, τοποθετούνται η Autohellas, ο ΟΛΘ, η Cenergy, η Quest και η Τράπεζα Αττικής.
Στον δείκτη της Μεσαίας Κεφαλαιοποίησης εισέρχεται ωστόσο η Αutohellas της οικογένειας Βασιλάκη, ακολουθεί ο ΟΛΘ και η Cenergy. Από τον δείκτη της Mid Cap διαγράφονται Παπουτσάνης, ΑS Company, αλλά και η MLS, στοιχείο που σε κάποιο βαθμό εξηγεί τις ρευστοποιήσεις στην μετοχή το προηγούμενο διάστημα.