![Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2019/06/190610192725_asthenoforo.jpg)
(Φωτογραφία αρχείου)
Ένας 35χρονος άνδρας έχασε την ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα που σημειώθηκε το απόγευμα της Παρασκευής στην παλαιά Εθνική Οδό Πατρών – Κορίνθου στο ύψος του Ψαθόπυργου.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, το δίκυκλο μεγάλου κυβισμού που οδηγούσε ο 35χρονος εξετράπη κάτω από άγνωστες συνθήκες της πορείας του, με αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό του.
Ο άτυχος άνδρας εργαζόταν ως φύλακας σε εταιρεία με χωματουργικά μηχανήματα.
Παρελήφθη από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο αλλά ήταν ήδη αργά