![](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2019/06/190626143522_pirosvest-1.jpg)
Υπό έλεγχο τέθηκαν πριν από λίγα λεπτά οι πυρκαγιές που ξέσπασαν σε δύο διαφορετικά σημεία στο Μαρούσι Αττικής.
Η μία εντοπίστηκε σε υπαίθριο χώρο πίσω από το κτήριο του ΟΤΕ στην οδό Ανδρέα Παπανδρέου, κοντά στο The Mall Athens. Το σημείο του εμπορικού κέντρου και η άλλη ξέσπασε πίσω απ’ τα εκπαιδευτήρια Ζηρίδη, ανάμεσα στο εμπορικό κέντρο Avenue και στο Ολυμπιακό Στάδιο.
Και οι δύο πυρκαγιές εντοπίστηκαν σε οικοπεδικούς χώρους με ξερά χόρτα και λίγο νωρίτερα η πυροσβεστική ανακοίνωσε πως τέθηκαν υπό έλεγχο.