![ΠΟΕΔΗΝ](https://www.mononews.gr/wp-content/uploads/2017/10/POEDIN.jpg)
Κλειστή είναι αυτήν την ώρα η λεωφόρος Βασιλίσσης Σοφίας, από το ύψος της Μεσογείων, στο ρεύμα προς Αθήνα, λόγω της συγκέντρωσης της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων στα δημόσια νοσοκομεία.
Η Ομοσπονδία διεκδικεί «δωρεάν Υγεία, επαρκή χρηματοδότηση και στελέχωση των Νοσοκομείων, των Κέντρων Υγείας, του ΕΚΑΒ και της Πρόνοιας, ένταξη στα ΒΑΕ, κατάργηση των μνημονίων για ανάκτηση των μνημονιακών απωλειών».