• sports

Ο εφοπλιστής Γιώργος Γαβριήλ δεύτερος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Θαλάσσιου Σκι

• NewsRoom
    Ο εφοπλιστής Τζώρτζης (Γεώργιος-Νικόλαος) Γαβριήλ, αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Πόρου Τροιζηνίας, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο αγώνισμα του σλάλομ

Ο εφοπλιστής Τζώρτζης (Γεώργιος-Νικόλαος) Γαβριήλ, αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Πόρου Τροιζηνίας, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο αγώνισμα του σλάλομ, στην κατηγορία 70+ με επίδοση 0.50 μπάλες, στα 14.25 μέτρα σχοινί, με 52 χλμ.

Ο Τζώρτζης Γαβριήλ είναι από τους συνιδρυτές της ναυτιλιακής εταιρείας Golden Union και λάτρης του θαλάσσιου σκι.

Με το αργυρό μετάλλιο ολοκληρώθηκε η παρουσία της Εθνικής μας ομάδας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα θαλασσίου Σκι 35+, που διεξήχθη στην Ισπανία, από την Τετάρτη (14/08) έως και την Κυριακή (18/08).