• sports

Ολυμπιακοί Αγώνες: Στη 10η θέση ο Άλκης Κυνηγάκης στη μαραθώνια κολύμβηση

• NewsRoom

Τη 10η θέση στη μαραθώνια κολύμβηση των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 κατέλαβε ο Άλκης Κυνηγάκης.

Ο Έλληνας κολυμβητής, που είχε καταλάβει την 5η θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, ήταν μέσα στην πρώτη δεκάδα από την αρχή του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει την αντεπίθεσή του και έτσι έμεινε στη δέκατη θέση.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ούγγρος Κρίστοφ Ρασόβσκι, το ασημένιο μετάλλιο ο Όλιβερ Κλέμετ και το χάλκινο ο Ούγγρος Ντέιβιντ Μπέτλεχεμ.

Παγκόσμιος Οργανισμός Αντιντόπινγκ: «Οι ΗΠΑ εδώ και χρόνια επιτρέπουν σε ντοπαρισμένους αθλητές να αγωνίζονται»

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών στην 14η μέρα